Karmienie piersią


Laktacja jest niezwykle ważnym etapem zarówno dla matki, jak i dla dziecka, dlatego niezbędne są odpowiednie akcesoria do karmienia piersią, aby czynność ta była w pełni komfortowa dla Was obojga. W naszej ofercie znajdziesz wiele przyborów, które ułatwią Ci karmienie oraz odciąganie pokarmu, zapewniając ulgę w trudnych chwilach.


Osłonki na piersi, czyli ulga podczas bolesnego karmienia


O karmieniu piersią zazwyczaj mówi się w samych superlatywach. Czasem jednak może ono powodować dyskomfort. Aby temu zapobiec, warto wypróbować osłonki na piersi Akuku. Wykonane są one z w pełni bezpiecznego, miękkiego i niezwykle cienkiego silikonu. Dla dziecka są one niemal niewyczuwalne, ponieważ nie mają ani smaku, ani zapachu i doskonale dopasowują się do naturalnego kształtu piersi. Co więcej, działają kojąco na obolałe, podrażnione brodawki. Nie narażą Cię również na otarcia i inne niedogodności. Dzięki dołączonemu do zestawu plastikowemu etui utrzymasz je w czystości i zabierzesz te akcesoria do karmienia piersią, gdzie tylko będziesz chciała.

 


Wkładki laktacyjne — higiena i pewność każdego dnia


Karmienie dziecka piersią wiąże się również z koniecznością zakupu odpowiedniej bielizny i przeznaczonych do niej akcesoriów. Jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki i nie dopuścić do tego, by pokarm pobrudził Twoje ubrania, dobierz dla siebie wkładki laktacyjne. Modele dostępne w naszym katalogu produktów wyróżnia uniwersalny rozmiar, który jest wyprofilowany tak, by pasować do każdej piersi. Wkład żelujący, dodatkowa warstwa izolująca wilgoć oraz delikatny materiał zagwarantują Ci najwyższy komfort i poczucie świeżości. Oprócz standardowych wkładek laktacyjnych oferujemy również specjalne modele na noc, które zapewnią Ci spokojny sen nawet w przypadku obfitej laktacji. Wszystkie modele wkładek Akuku utrzymają na miejscu samoprzylepne paski.

 


Inne przydatne akcesoria podczas karmienia piersią


Doradcy laktacyjni, którzy podpowiadają, jak karmić piersią, często zwracają uwagę na konieczność odciągania pokarmu. Gdy masz go dużo, pomiędzy karmieniami maluszka może być Ci potrzebny laktator. Także wtedy, gdy pokarmu jest za mało, laktator może skutecznie pobudzić laktację. Wygodny i prosty w użytku wysokiej jakości laktator ręczny znajdziesz w naszej ofercie. Przydatnym narzędziem może okazać się również kolektor Akuku, który zbierze pokarm wypływający z drugiej piersi. Oprócz wspomnianych wyżej akcesoriów do karmienia noworodka piersią, możesz potrzebować również żelowych kompresów łagodzących obolałe piersi oraz muszli laktacyjnych, które przyniosą ulgę podrażnionym brodawkom.

Podsumowując, w okresie laktacji przydatne będzie wiele akcesoriów do karmienia piersią. Wkładki i muszle laktacyjne dodadzą Ci pewności siebie oraz zabezpieczą przed zabrudzeniem ubrań mlekiem. Osłonki na piersi do karmienia dzieci z kolei ochronią delikatne brodawki przed podrażnieniem. Oprócz tego warto zaopatrzyć się również w laktator, kolektor czy kompresy żelowe, które uczynią karmienie dziecka piersią łatwiejszym i bardziej komfortowym. Wszystko to znajdziesz w naszej bogatej ofercie. Serdecznie zapraszamy!