Podkład poporodowy


Jednym z niezbędnych produktów, które muszą znaleźć się w torbie przyszłej mamy, są podkłady poporodowe. Wiele kobiet w ostatnim miesiącu ciąży zastanawia się jakie podkłady poporodowe warto kupić. Powinny być wysokochłonne i oddychające, dodatkowo wyposażone w samoprzylepny pasek. W ten sposób zapewnią najwyższy komfort noszenia w tym szczególnym okresie. Dodatkowo prezentowane w tej kategorii produkty świetnie sprawdzają się jako podkłady ginekologiczne u kobiet po różnych zabiegach i operacjach. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem na stronie internetowej akuku.com.pl.


Podkłady poporodowe — odpowiednia higiena po porodzie


Doskonale wiemy, jak ważna jest czystość i komfort w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka. Zwykłe podpaski ze względu na swoje niewielkie rozmiary mogą być niewystarczające w okresie połogu, dlatego też warto zaopatrzyć się w odpowiednie podkłady poporodowe. Mają one zdecydowanie większą powierzchnię chłonną, dzięki której żadna mama nie musi martwić się o dyskomfort związany z zabrudzeniem bielizny, uczuciem wilgoci w strefie intymnej czy ryzykiem wystąpienia infekcji. Co więcej, podkłady poporodowe nie podrażniają wrażliwej skóry kobiet po porodzie i zapewniają optymalny dostęp powietrza, przyspieszając w ten sposób gojenie ran. Jeżeli chcesz zapewnić sobie najwyższy komfort w czasie połogu, wybierz podkłady poporodowe z paskiem samoprzylepnym, który utrzymuje podkład na miejscu.

 


Dlaczego podkłady poporodowe są obowiązkowym elementem szpitalnej wyprawki?


Połóg to szczególny czas, kiedy kobieta musi zadbać nie tylko o dziecko, ale również o siebie. W pierwszych dniach, zarówno po porodzie naturalnym, jak i cięciu cesarskim, niezwykle ważnym elementem są podkłady higieniczne poporodowe. W stosunku do podpasek są one większe i bardziej chłonne, dlatego też doskonale radzą sobie z obfitymi krwawieniami, pochłaniają wilgoć oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy. Co więcej, podkład poporodowy zapewnia oddychanie skóry, przez co zmniejsza się ryzyko powstania stanów zapalnych. Młode mamy mogą się zapytać — ile podkładów poporodowych do szpitala zabrać? Jedno opakowanie może nie wystarczyć przy obfitym krwawieniu, najlepiej wziąć ze sobą 3-4 zestawy. W wyprawce powinny znaleźć się również jednorazowe podkłady poporodowe na łóżko, które zapobiegają ewentualnym zabrudzeniom pościeli. Wszystkie te produkty znajdują się w ofercie Akuku.

 

 

Jak używać podkładów poporodowych i jak często je zmieniać?


Podkłady poporodowe — jak używać? Stosuje się je tak samo, jak zwykłe podpaski. Zmieniać należy je dość często, szczególnie w pierwszych dniach, kiedy krwawienie jest najbardziej obfite. Warto też pamiętać o podstawowych zasadach higieny okolic intymnych przy każdej wizycie w toalecie. Prawidłowa pielęgnacja może pomóc w zapobieganiu rozwoju drobnoustrojów. Stosując wysokiej jakości produkty, młoda mama może liczyć na szybki powrót do pełnej sprawności po porodzie. W ofercie Akuku znajdziesz niezbędne produkty dla kobiet w trakcie połogu. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem stworzonym w trosce o komfort mamy i dziecka!