Zabawki sensoryczne i edukacyjne


Małe dzieci rozwijają swoje umiejętności poprzez zabawę, dlatego niezwykle ważne są odpowiednie zabawki edukacyjne. Zabawki sensoryczne Akuku, które oferujemy, pozwolą Ci zatroszczyć się o prawidłowy rozwój dziecka w niezwykle przyjemny sposób.


Zabawki sensoryczne i edukacyjne — angażujące i rozwijające zmysły


Zabawki sensoryczne dla niemowlaka zostały zaprojektowane tak, aby już od pierwszych miesięcy życia dziecka rozwijać jego zmysły i umiejętności. Układanki, puzzle, specjalne piłeczki i książeczki — to wszystko pomoże Twojemu dziecku poznać otaczający go świat. Nasze propozycje z pewnością zainteresują nie tylko rodziców małych dzieci, ale również innych krewnych. Zabawki sensoryczne dla niemowląt świetnie bowiem sprawdzą się jako prezent dla malucha. Szczególnie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka chętnie są wybierane jako podarunek na pierwsze urodziny. Tego typu upominek nie tylko zagwarantuje uśmiech na twarzy maluszka, ale również przyczyni się do jego rozwoju.

 


Nauka poprzez zabawę, czyli zabawki edukacyjne dla mniejszych i większych dzieci


Zabawki edukacyjne to idealny sposób na połączenie nauki z zabawą i wspólnym spędzaniem czasu. Klocki, piłeczki i inne zabawki sensoryczne Akuku, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów, wspierają rozwój podstawowych umiejętności maluszka oraz stymulują jego zmysły. Układanki i zabawki push bubble pobudzają niemal wszystkie zmysły: wzrok, słuch i dotyk. Dzięki w pełni bezpiecznym materiałom dziecko może bezpiecznie również ich próbować. Piłeczki sensoryczne mogą być nawet używane jako alternatywa dla gryzaka podczas ząbkowania.

 


Rodzaje zabawek sensorycznych — na jakie warto się zdecydować i czym kierować się podczas wyboru?


Podczas wyboru zabawek dla dziecka należy kierować się przede wszystkim jego wiekiem. Zabawki edukacyjne dla 2-latków będą nieco inne niż te przeznaczone dla niemowlaka. W pierwszych miesiącach życia warto zaproponować dziecku przede wszystkim piłeczki sensoryczne, które poprzez różne kształty i faktury stymulują zmysł dotyku. Doskonałą zabawką edukacyjną dla 2-latka będą z kolei klocki w wiaderku. Próba wrzucenia do środka elementów o różnych kształtach przez specjalne otwory będzie bardzo pożyteczną rozrywką.

Zabawki edukacyjne dla 3-latków powinny mieć inne cechy niż produkty przeznaczone dla młodszych dzieci. Tutaj można już wybrać gry i puzzle z mniejszymi elementami oraz o bardziej skomplikowanych mechanizmach, ponieważ dzieci w tym wieku poradzą sobie z trudniejszymi zadaniami. Niezależnie od wieku, doskonałym wyborem będą zabawki sensoryczne typu push bubble. Pozwalają one ćwiczyć małe rączki, ale mają również działanie antystresowe. Znajdziesz je na naszej stronie w kilku wariantach.

Zabawki sensoryczne i zabawki edukacyjne pomogą Ci w najlepszy sposób wspomóc zdrowy rozwój dziecka. Dzięki różnorodności naszego asortymentu na stronie akuku.com.pl z pewnością znajdziesz odpowiednie produkty dla malucha w każdym wieku. Za ich pomocą zapewnisz mu mnóstwo radości i pomożesz zdobyć nowe umiejętności.