Kocyki letnie

Przygotowując wyprawkę dla swojego maluszka, nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniego kocyka. Będzie on chronił maluszka przed owadami oraz oparzeniem słonecznym, a w nieco chłodniejsze dni zapewni odpowiednie ciepło. Prezentowane modele doskonale sprawdzą się także jako letnie kocyki do fotelika, które zapewniają wygodę podczas podróży. Dziecko może się w niego wtulić i spokojnie zasnąć. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów kocyków, które będą miały nieco inne przeznaczenie. Jedne mogą być wykorzystywane na spacery, inne do kąpieli i karmienia lub wyłącznie do usypiania maluszka. Na stronie Akuku znajdziesz produkty, które doskonale sprawdzą się w każdej roli!


Lekkie i przyjemne letnie kocyki


Kocyk dla niemowlaka na lato powinien być przede wszystkim lekki i przyjemny w dotyku. Kolejną z ważnych cech, jakie musi posiadać, są właściwości termoregulacyjne. Istotne jest, aby maluszkowi zapewnić odpowiedni przewiew zwłaszcza w upalne dni. Lekki otulacz bawełniany sprawdzi się jako kocyk do nosidełka i fotelika, zapewniając dziecku wysoki komfort podczas podróży. Jakość snu oraz samopoczucie noworodka podczas spacerów i spędzania czasu w wózku zależą w dużej mierze od wybranego kocyka. Choć taki dodatek przede wszystkim kojarzy się z zimą i niskimi temperaturami, to warto wiedzieć, że letni kocyk dla niemowlaka to niezastąpiony element również podczas upałów. W trakcie snu temperatura ciała naturalnie spada, a w czasie wchodzenia np. do klimatyzowanych pomieszczeń ryzykujemy przeziębieniem maluszka.

 


Letnie kocyki jako ochrona przed słońcem i owadami


W sklepach można znaleźć szeroki wybór kocyków dla dzieci, które są wykonane z materiałów syntetycznych i jednocześnie mają bardzo zachęcającą cenę. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że kocyk niemowlęcy letni powinien być wykonany z naturalnych surowców, które umożliwiają łatwy przepływ powietrza. Tkaniny pochodzenia naturalnego są przyjazne dla skóry, zapewniają bezpieczeństwo i pozwalają jej oddychać. W okresie letnim kocyki letnie dla niemowląt oprócz tego, że chronią maleństwo przed zbyt dużym działaniem promieni słonecznych, to dodatkowo osłaniają noworodka przed latającymi owadami. Letni kocyk do fotelika ma różnorodne zastosowanie. Wiele osób stosuje go też jako otulacz dla dziecka, który pomaga mu w zasypianiu zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia niemowlęcia.

 


Jakiego rodzaju letni kocyk wybrać i czym się sugerować podczas wyboru?


Wybór kocyków jest bardzo duży: wyróżniamy kocyki jednolite, bambusowe, bawełniane, szyte, tkane, cieńsze lub grubsze, dlatego nie jest łatwo zdecydować się na jeden model. Zapewniamy jednak, że warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów i mieć w szafie malucha kocyki odpowiadające danej porze roku i potrzebom. Letnie otulacze powinny być uszyte z wysokiej jakości materiałów, wśród których największą popularnością cieszy się koc bawełniany dla niemowlaka. Ciekawą alternatywą jest kocyk wykonany z tkaniny bambusowej, która jest niezwykle delikatna dla skóry. Jest to nowoczesny materiał, posiadający właściwości termoregulacyjne i antybakteryjne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akuku!