Butelki do karmienia


Dla wielu kobiet praktyczne butelki do karmienia są niezastąpionym dodatkiem przy podawaniu mleka noworodkowi. Na stronie akuku.com.pl nasi Klienci znajdą między innymi antykolkowe butelki do karmienia niemowląt z kolorowymi nadrukami. Obecnie ceni się przede wszystkim szeroki wybór oraz wysokiej jakości produkty. Zastanawiasz się, jaka butelka dla noworodka będzie odpowiednia? Przede wszystkim ta, która jest bezpieczna! Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym w naszym internetowym katalogu. W ofercie można znaleźć wszystkie niezbędne produkty dla maluszka i mamy.


Butelki do karmienia — najpopularniejsze rodzaje


Wśród akcesoriów dla dzieci i niemowląt wyróżnić można butelki szklane oraz plastikowe. Oba rodzaje mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Butelki szklane, mimo tego, że produkowane są z odpornych na wysokie i niskie temperatury surowców naturalnych, są ciężkie i mogą stłuc się po upadku na twardą powierzchnię. Z tego powodu znacznie większą popularnością cieszą się butelki z tworzyw sztucznych wolnych od bisfenolu A. Są lżejsze od butelek szklanych  i cechuje je duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dostępne są w różnych kształtach        i kolorach, co może przypaść do gustu maluszkowi. Poszczególne modele różnią się typem smoczka. Wyodrębnić można nakładki okrągłe, płaskie, dynamiczne, a także anatomiczne, które w wyglądzie i strukturze zbliżone są do piersi matki. Odpowiednią butelkę dla noworodka każda kobieta musi wybrać osobiście, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić jej szeroki i różnorodny asortyment.

 


Jaką butelkę do karmienia wybrać?


Każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Warto pamiętać, że nie każda butelka do karmienia noworodka będzie nadawać się także dla starszych dzieci. Butelka antykolkowa ze smoczkiem o wolnym przepływie oraz małej pojemności bardzo często jest wybierana jako pierwsza butelka do karmienia dla noworodka. Zmniejsza ona ryzyko dostania się powietrza do brzuszka dziecka i wystąpienia bolesnej kolki. Gdy dziecko jest już nieco starsze i dobrze radzi sobie z pobieraniem pokarmu, lepsza będzie butelka, której pojemność jest większa, a smoczek ma szybki przepływ. Butelki do karmienia ze zbyt wolnym przepływem oraz o małej pojemności mogą nie zaspokoić głodu i powodować rozdrażnienie u malucha. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby i preferencje. Na naszej stronie akuku.com.pl łatwo znajdziesz różnorodne modele.

 


Karmienie butelką od pierwszych chwil życia dziecka — na co zwracać uwagę?


Bez względu na wiek oraz preferencje dziecka, któremu podawane jest odciągnięte mleko mamy lub sztuczna mieszanka, warto zadbać o wygodę rodzica oraz maluszka. Butelka na pokarm powinna być lekka i cechować się ergonomicznym kształtem, który ułatwia karmienie. Bardzo ważna jest też widoczna podziałka umożliwiająca prawidłowe odmierzenie porcji. Istotny jest również plastikowy dysk uszczelniający, który pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz przewożenie pokarmu. W asortymencie Akuku znajdziesz butelki do karmienia, dzięki którym młoda mama może mieć pewność, że jej maluszek jest karmiony w odpowiedni i bezpieczny sposób.