Muszle laktacyjne to osłonki na brodawki, które są wygodne w noszeniu. Wyprofilowany kształt osłonki i elastyczna, delikatna dla skóry silikonowa membrana sprawiają, że są one przyjemne w dotyku i niewidoczne podczas noszenia. Osłonki chronią podrażnione brodawki sutkowe przed kolejnymi otarciami (złe ułożenie ust dziecka wokół brodawki sutkowej może być powodem podrażnienia). Jednocześnie muszle zbierają sączące się z piersi mleko. Mogą one być noszone w przerwach pomiędzy sesjami karmienia. Jeśli bolesność się nasila lub utrzymuje przez dłuższy czas, należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. laktacji.

Główne zalety:
- bezpieczne i wygodne w użyciu;
- dają poczucie komfortu;
- przyspieszają gojenie popękanych brodawek sutkowych;
- podczas karmienia mogą posłużyć jako kolektor na wyciekające mleko z drugiej piersi;
- łatwe w utrzymaniu czystości.

Instrukcja montażu: silikonową membranę należy założyć na plastikową osłonkę i upewnić się, że szczelnie do niej przylega. Tak złożoną muszlę laktacyjną włożyć do biustonosza, kierując otwór w silikonowej membranie na brodawkę sutkową. Zaleca się noszenie biustonosza do karmienia podczas używania muszli; biustonosze do karmienia zapewniają więcej miejsca, dzięki czemu noszenie muszli będzie wygodniejsze.

ZALECENIA: Nie karmić dziecka mlekiem zebranym w muszli. To mleko należy wylać.

Czyszczenie: przed pierwszym użyciem należy umieścić rozdzielone części muszli w niewielkim naczyniu wypełnionym zimną wodą. Zaleca się użycie wody destylowanej – używając wody z kranu, można dodać łyżeczkę kwasu cytrynowego, aby uniknąć osadzania się kamienia. Doprowadzić wodę do wrzenia i gotować przez około 5 minut. Wylać wodę i pozostawić części na czystej ściereczce do wyschnięcia. Po każdym kolejnym użyciu rozdzielić muszle na części. Osłonki i membrany należy umyć delikatnym detergentem do mycia naczyń, opłukać dokładnie w zimnej wodzie i osuszyć na czystej ściereczce. Można myć w zmywarce do naczyń, ale najbezpieczniej na górnej półce lub w koszyczku.

Materiał: osłonka – polipropylen, membrana – silikon.
Produkt całkowicie wolny od bisfenolu A (0% BPA).
Opakowanie zawiera 2 szt. muszli laktacyjnych.