Wkładki laktacyjne


Wśród akcesoriów dla matek karmiących piersią powinny znaleźć się specjalne wkładki laktacyjne — co to takiego? Są to niewielkich rozmiarów bawełniane, silikonowe bądź materiałowe krążki, kwadraty lub łezki, które zapewniają komfort oraz odpowiednią ochronę kobiecie. Wkładki laktacyjne Akuku, które znajdziesz w naszym asortymencie, są cienkie i dyskretne, a przy tym niezwykle chłonne. Każda wkładka zapakowana jest osobno w foliowy woreczek. Ponadto na ich odwrocie zostały umieszczone dwa plasterki mocujące, które skutecznie uniemożliwiają przemieszczanie się wkładek. Jesteśmy przekonani, że pokocha je każda mama!


Wkładki laktacyjne — higiena i czystość karmiących mam


Już pod koniec ciąży lub tuż po porodzie, kiedy laktacja nie jest jeszcze wystarczająco ustabilizowana, może pojawić się problem wypływającego pokarmu. Wówczas na ubraniach mogą pojawić się nieestetyczne i trudne do usunięcia plamy. Jednym z zadań wkładek laktacyjnych jest ochrona odzieży oraz poprawa komfortu psychicznego kobiety. Wygodne wkładki laktacyjne wykonane z delikatnego tworzywa sprawdzą się także w przypadku wrażliwej skóry piersi oraz przy bolesnych i podrażnionych brodawkach, kiedy każdy dotyk powoduje znaczny dyskomfort. Dzięki nim kobieta może zadbać o higieniczne oraz przede wszystkim wygodne karmienie piersią.

 


Jak używać wkładek laktacyjnych?


Każda kobieta, która boryka się z podrażnionymi brodawkami lub niekontrolowanym wypływem pokarmu, powinna zaopatrzyć się we wkładki laktacyjne. Jak używać tych akcesoriów? Choć nie należy to do skomplikowanych czynności, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Niejednokrotnie w okresie karmienia brodawki są bardzo tkliwe i popękane, przez co łatwiej wnikają przez nie drobnoustroje, mogące wywołać niebezpieczny stan zapalny. Dlatego tak bardzo ważne jest zachowanie należytej higieny podczas zmiany oraz zakładania nowych wkładek laktacyjnych. Zużytą wkładkę należy wyrzucić, a następnie dokładnie umyć ręce, przemyć i osuszyć piersi. W dalszej kolejności należy wyjąć wkładkę laktacyjną z higienicznego opakowania i umieścić ją pomiędzy bielizną a piersiami.

 


Wkładki laktacyjne na dzień i na noc — na jakie się zdecydować?


Laktacja to skomplikowany proces, który zazwyczaj rozpoczyna się jeszcze w okresie ciąży. U każdej kobiety karmienie piersią wygląda nieco inaczej. W asortymencie Akuku przygotowaliśmy różnorodne akcesoria, które powinny pomóc młodej mamie przejść przez ten okres jak najbardziej komfortowo. Dostępne w naszej ofercie wkładki różnią się miedzy sobą kształtem, sposobem profilowania oraz chłonnością, dlatego Klientki z pewnością wybiorą odpowiedni model dla siebie.

Wśród najpopularniejszych modeli można wyróżnić wkładki laktacyjne na dzień i na noc. Te drugie sprawdzą się też w ciągu dnia u kobiet, które borykają się ze stosunkowo obfitym wypływem pokarmu lub hiperlaktacją. Zastanawiasz się, ile wkładek laktacyjnych do szpitala będziesz potrzebować? Początkowo wystarczy około 10 sztuk, ponieważ zazwyczaj laktacja rozpoczyna się intensywnie dopiero kilka dni po urodzeniu. To, jakie wkładki laktacyjne sprawdzą się najlepiej, zależy oczywiście od preferencji kobiety oraz stopnia wypływu mleka.

 


Jednorazowe i wielorazowe wkładki laktacyjne


Wkładki laktacyjne bez wątpienia powinny być w wyposażeniu wyprawki do szpitala każdej mamy. Wyróżniamy między innymi modele jednorazowe oraz wielorazowe wkładki laktacyjne. Jakie wybrać? Tradycyjne wkładki laktacyjne zazwyczaj wykonane są z bawełny, która w środku ma chłonny wkład żelujący. W zależności od marki różnią się one między sobą kształtem, wielkością i grubością. Alternatywą dla nich są wkładki laktacyjne wielokrotnego użytku, które można prać ręcznie lub w pralce. Mimo tego, że jest to ekologiczne rozwiązanie, które minimalizuje ilość generowanych odpadów, mają one swoje wady. Niestety w przypadku niektórych mam nie są one wystarczająco chłonne i mogą powodować podrażnienia brodawek. Eksperci twierdzą, że z pewnością sprawdzą się u kobiet z ustabilizowaną laktacją. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze wkładki laktacyjne, które zapewniają najwyższy komfort noszenia i odpowiedni poziom higieny. Poznaj również inne przydatne akcesoria dla kobiet karmiących. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Akuku!