Akcesoria do karmienia piersią


Karmienie piersią przynosi wiele korzyści zdrowotnych matce oraz dziecku, a także sprzyja wspólnemu nawiązywaniu więzi. Co zrobić, aby ten czas był miłym i owocnym doświadczeniem oraz jak poradzić sobie z trudnościami, które mogą pojawić się podczas karmienia piersią? Już na samym początku warto zakupić odpowiednie akcesoria do karmienia piersią. W asortymencie Akuku można znaleźć wszystkie niezbędne dodatki dla kobiet w okresie laktacji, które ułatwiają pierwsze wspólne chwile mamy i dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z praktycznymi akcesoriami, które zdecydowanie podniosą komfort młodej mamy.


Niezbędne akcesoria dla mamy i noworodka


W pierwszych dniach karmienia piersią wiele mam martwi się o wystarczającą ilość pokarmu oraz o to, czy noworodek prawidłowo chwyta pierś. Bardzo często kobietom karmiącym doskwierają bóle kręgosłupa i brodawek. Dlatego jeszcze przed urodzeniem dziecka, warto zadbać o wszystkie niezbędne akcesoria, które wspierają mamy i zapewniają im odpowiedni komfort fizyczny oraz psychiczny. Dodatkami, które cieszą się coraz większą popularnością, są poduszki do karmienia. Dbają one o wygodę matki i dziecka, ułatwiają przyjęcie swobodnej pozycji podczas karmienia oraz podtrzymują drobne ciałko noworodka. Taka poduszka może być używana nie tylko do karmienia, ale już w okresie ciąży. Wystarczy, że przyszła mam położy się na boku i umieści poduszkę bezpośrednio pod brzuchem oraz między nogami, aby głęboko zrelaksować się w komfortowej pozycji.

Oprócz poduszki warto zakupić też jednorazowe wkładki laktacyjne, które zmniejszą uczucie dyskomfortu w trakcie połogu. Maść z lanoliną przyda się do pielęgnacji podrażnionej skóry w okolicach piersi. W przypadku kobiet z płaskimi lub wklęsłymi brodawkami niezbędne mogą okazać się również nakładki formujące. W tej kategorii można znaleźć różnorodne akcesoria do karmienia, które wspierają młode mamy w codziennych czynnościach.

 

 

Laktatory — urządzenia wspierające podczas karmienia piersią

 

Doświadczone mamy wiedzą, że nie każda laktacja przebiega idealnie. Doskonale to rozumiemy, dlatego w Akuku przygotowaliśmy różnorodne akcesoria ułatwiające karmienie maluszka mlekiem matki. To właśnie laktatory pomagają mamie utrzymać prawidłową, regularną laktację. Dodatkowo doskonale radzą sobie z pozbyciem się nadmiaru pokarmu oraz ułatwiają walkę z zapaleniem piersi. Zadowolone Klientki potwierdzają, że laktator przydaje się w wielu sytuacjach i ułatwiają mamie powrót do normowanego czasu pracy. Niektóre dzieci nie przepadają też za piciem mleka z piersi.  Przez trudności maluszka z chwytaniem piersi, nieefektywne ssanie, zły stan zdrowia lub przedwczesne narodziny laktator może pomóc w zapewnieniu noworodkowi odpowiedniej porcji pokarmu w momencie, kiedy malec tego potrzebuje.

Wybierając laktator, warto określić swoje oczekiwania względem tego urządzenia. Kobiety decydują się najczęściej na sprzęt ręczny lub elektryczny. W przypadku sporadycznego odciągania pokarmu wystarczający będzie pierwszy model mechaniczny. Jednak jeżeli czynność ta będzie wykonywana kilkukrotnie w ciągu dnia, wówczas zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem będzie laktator elektryczny, który jest łatwy i wygodny w użyciu. Warto szukać też wariantów pojedynczych lub podwójnych. Laktator pojedynczy to dobre rozwiązanie, jeżeli młoda mama planuje jedynie okazyjne wsparcie w odciąganiu mleka. W przypadku regularnego korzystania z urządzenia zdecydowanie lepiej sprawdzi się laktator podwójny. Do zestawu warto dołączyć specjalny biustonosz do odciągania pokarmu, który pozwoli zachować swobodę rąk w czasie odciągania pokarmu oraz inne akcesoria, ułatwiające bezpieczne i higieniczne przechowywanie mleka matki.

 


Pojemniki do przechowywania pokarmu — świeżość pokarmu na dłużej

 

Mleko matki dostarcza dziecku wszystkich niezbędnych składników w pierwszych 6 miesiącach życia. Bez względu na częstotliwości odciągania pokarmu, oprócz laktatora, niezbędne mogą być pojemniki do przechowywania pokarmu, a także butelki, które ułatwią karmienie niemowląt oraz następnie większych dzieci. Kobietom, które odciągają większe ilości mleka, z pewnością przydadzą się jednorazowe torebki umożliwiające zamrażanie pokarmu. Ponadto wśród przydatnych akcesoriów ułatwiających przechowywanie oraz podawanie odciągniętego pokarmu powinien znaleźć się również podgrzewacz do butelek oraz sterylizator. Chcąc mieć pewność, że pokarm jest w pełni bezpieczny, warto kupić produkty znanych i renomowanych marek, które dają gwarancję najwyższej jakości. Takie są też produkty, które znajdziesz w asortymencie Akuku.

Pamiętaj, że w późniejszym czasie pojemniki do przechowywania pokarmu oraz butelki do karmienia niemowląt wyposażone w specjalne dyski uszczelniające mogą być wykorzystane jako akcesoria do rozszerzania diety. Świetnie nadają się do przechowywania i mrożenia małych porcji zup oraz dań. Można podawać nich również przekąski maluchowi, który przy okazji będzie ćwiczył sprawność swoich rączek.

 


Wkładki laktacyjne dla większej higieny i wygody


Niezbędne akcesoria do karmienia to nie tylko poduszka do karmienia, maść czy butelki do przechowywania pokarmu. To również wkładki laktacyjne. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom zapewniają dyskrecję oraz wysoki komfort użytkowania. Powinna je mieć każda świeżo upieczona mama, a także każda kobieta, która boryka się z niekontrolowanym wypływem mleka lub doskwierają jej bolesne i podrażnione brodawki. Zadaniem wkładek laktacyjnych jest ochrona ubrań oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny, który zapobiega podrażnieniom oraz stanom zapalnym. Jakie wkładki laktacyjne wybrać? Producenci oferują produkty, które różnią się miedzy sobą kształtem, rozmiarem, sposobem profilowania oraz chłonnością. To, które wkładki laktacyjne najlepiej sprawdzą się w przypadku danej mamy, zależy od poziomu laktacji oraz jej własnych preferencji.

 

 

Produkty i rozwiązania sprawdzone i przetestowane przez mamy

 

Poniżej, znajdziesz listę produktów i rozwiązań polecanych przez mamy. Oto akcesoria, które warto mieć do karmienia piersią:

  • wygodny biustonosz do karmienia piersią,
  • miękkie jednorazowe lub wielorazowe wkładki laktacyjne,
  • maść z lanoliną,
  • poduszka do karmienia w kształcie litery U,
  • wygodny fotel do karmienia,
  • aplikacja dla mam karmiących,
  • osłonki zbierające mleko,
  • laktator dopasowany do potrzeb mamy,
  • pojemniki i woreczki na pokarm,
  • butelki do podawania pokarmu.

Akuku to renomowany producent funkcjonalnych dodatków dla mamy i dziecka. W prezentowanej kategorii znajdą Państwo sprawdzone rozwiązania, które ułatwią kobiecie funkcjonowanie podczas połogu oraz w okresie laktacji. Stale rozszerzający się wachlarz produktów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że korzystając z naszego asortymentu, młoda mama będzie miała dostęp do praktycznych produktów wysokiej jakości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie akuku.com.pl!