Kompresy na piersi z pestkami wiśni to produkt stworzony w trosce o dobro kobiety w okresie karmienia piersią. Wykonane w 100% z ekologicznych i bezpiecznych materiałów. Okłady można stosować na zimno lub na ciepło, w zależności od potrzeb.
Stosowanie na ciepło:
Pomagają udrożnić zatkane kanały mlekowe i przynoszą ulgę w przypadku zapalenia sutka, a także obrzmiałych, przepełnionych piersi. Należy je stosować bezpośrednio przed karmieniem w celu ułatwienia wypływu mleka. Można ich również używać przed lub w trakcie odciągania mleka, aby skrócić czas odciągania pokarmu, dzięki pobudzeniu szybszego wypływu mleka.
Sposób przygotowania:
- kuchenka mikrofalowa: umieścić kompres (1 szt.) bez pokrowca na talerzu kuchenki. Ustawić czas w zależności od mocy kuchenki (1200 W - 20 sekund);
- piekarnik: umieścić kompres (1 szt.) bez pokrowca w czystym naczyniu żaroodpornym w centralnej części piekarnika i podgrzewać przez ok. 5 min. w temperaturze 130 stopni;
- grzejnik: położyć termofor na czystym ciepłym grzejniku i pozostawić do osiągnięcia pożądanej temperatury.

WAŻNE: Zdejmowany pokrowiec, który można wyprać.

Stosowanie na zimno:
Przynoszą ulgę piersiom obolałym i obrzmiałym na skutek przepełnienia lub zapalenia sutka.
Sposób przygotowania: okład należy umieścić w zamrażalniku (bez pokrowca, w szczelnym pojemniku lub woreczku strunowym, aby zapobiec zamoczeniu i nasiąknięciu wilgoci) na przynajmniej 2 godziny. Przed przyłożeniem do piersi okład należy włożyć do pokrowców.

Ostrzeżenie!
Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego – nie stosować do celów innych niż wyżej wymienione.
Stosować maksymalnie przez 20 minut.
Pokrowiec można prać ręcznie lub mechanicznie w temperaturze maks. 40 stopni.
Nigdy nie pierz wkładu z pestkami.
Nigdy nie grzej wkładu z pokrowcem.
Nie stosować u dzieci.
Produkt nie jest zabawką – zawiera małe elementy, które dziecko może połknąć.

Okładów akuku® nie należy podgrzewać dłużej niż zaleca producent. Podgrzewanie niezgodnie z instrukcją może spowodować ich uszkodzenie. Przed zastosowaniem zawsze należy sprawdzić temperaturę kompresów. Nadmierne podgrzanie lub zbyt długie przykładanie może prowadzić do uszkodzenia ciała. Nie należy stosować na wrażliwą skórę lub rany otwarte. Stosować tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Z okładami nie należy zasypiać. W przypadku silnego, utrzymującego się bólu, należy skontaktować się z lekarzem.
Przed każdym użyciem należy sprawdzić czy produkt nie posiada uszkodzeń. W przypadku zużycia/zabrudzenia wkładu wymień go na nowy.
Instrukcję należy zachować w celach informacyjnych.