Bidony dla dzieci


Prawidłowe nawodnienie organizmu jest szczególnie ważne u małych dzieci. Jak zachęcić maluszka, aby regularnie pił wodę, a jednocześnie zrezygnował z butelki, z której długie korzystanie ma negatywny wpływ na rozwój aparatu mowy? Każdej mamie pomogą w tym bidony ze słomką dla dzieci mniejszych i większych. Wszystkie najciekawsze modele posiadamy w asortymencie Akuku. Oferowane produkty w tej kategorii mają niezwykle atrakcyjny wygląd, są poręczne i proste w użytkowaniu. Jesteśmy przekonani, że każdy Klient znajdzie u nas odpowiedni model.


Bidony dla dzieci — dlaczego warto się na nie zdecydować?


Niemowlęta bardzo często mają problem z opanowaniem sztuki picia z kubka. Dobrym rozwiązaniem jest bidon dziecięcy. Jest to butelka ze słomką dla dzieci, z którą doskonale radzą sobie już kilkumiesięczne maluchy. Jeżeli pociecha polubi korzystanie z bidonu, przyniesie jej to szereg korzyści. Może w ten sposób ćwiczyć mięśnie języka oraz wszystkie mięśnie twarzy. Picie przez rurkę uczy malca poprawnego oddychania, a także przyczynia się do prawidłowego rozwoju aparatu mowy. Jest to też nauka samokontroli podczas picia płynu. Co więcej, bidon z rurką dla dzieci może posłużyć jako forma oduczenia picia z butelki ze smoczkiem.

 


Bidony ze słomką dla dzieci — wygoda korzystania w każdych warunkach


Bidon do picia dla dzieci zapewnia bezpieczne oraz komfortowe użytkowanie w każdych warunkach. Bidon dla niemowlaka powinien być wykorzystywany do podawania tylko i wyłącznie wody. Jest to świetna okazja, aby nauczyć malucha samodzielnego picia oraz pozwolić rozwijać mu samodzielność. W przypadku starszych dzieci można okazjonalnie podawać sok lub herbatę. Jednak nie należy dopuścić do tego, aby dziecko piło przez słomkę słodkie napoje przez cały dzień, ponieważ sprzyja to rozwojowi próchnicy i namnażaniu bakterii w jamie ustnej. Bidon na wodę dla dzieci zapewnia wygodne oraz bezproblemowe korzystanie z niego w każdych warunkach. Maluch może korzystać z niego w domu i w podróży. Natomiast rodzic może bezpiecznie go transportować bez obaw, że zawartość zaleje wnętrze plecaka, torebki bądź wózka.

 


Kolorowe bidony dla dzieci idealne na spacer, rower, czy w dalszą podróż


Bidon na wodę dla dzieci oprócz estetycznego designu musi spełniać szereg innych kryteriów. Materiał, z którego został wykonany, nie może zawierać toksycznych substancji i powinien być wolny do ftalanów i bisfenolu A (BPA). Ponadto musi spełniać europejskie normy dotyczące wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dodatkowym atutem będzie nadawanie się do mycia w zmywarce. Ważne jest też, aby był odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając bidon dla niemowlaka, zwróć uwagę na jego pojemność oraz wagę. W przypadku mniejszych dzieci lepiej sprawdzają się lekkie bidony, które posiadają specjalne uchwyty ułatwiające samodzielne trzymanie. Wybierając bidon dla starszego dziecka, sprawdź, czy będzie mógł samodzielnie go zamknąć i otworzyć. Na stronie akuku.com.pl przygotowaliśmy różnorodny asortyment wielu kolorowych bidonów.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!