Grzechotko-gryzaki

Czas ząbkowania to trudny okres, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Aby zmniejszyć stres opiekunów, a przede wszystkim dyskomfort malucha, warto się do tego odpowiednio przygotować. W ofercie Akuku można znaleźć gryzaki dla dzieci, które pomagają w radzeniu sobie z bólem towarzyszącym ząbkowaniu. W ofercie posiadamy bezpieczne zabawki, które dziecko może włożyć do buzi. Gryzienie przynosi maluchowi ulgę i pomaga rozluźnić spuchnięte od ząbkowania dziąsła. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!


Grzechotko-gryzaki doskonałe na ząbkowanie


Gryzaki dla dziecka najczęściej są wykonane z miękkiego i odpornego na przygryzienie silikonu. Wiele modeli posiada specjalną substancję umieszczoną wewnątrz gryzaka. Zazwyczaj jest nią woda destylowana, którą można trzymać w lodówce. Taka schłodzona zabawka przynosi maluszkowi jeszcze większą ulgę. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się gryzaki dla niemowląt ze specjalnymi wypustkami, które mają za zadanie dodatkowo masować dziąsła. Są one miękkie, mogą być jednobarwne lub posiadać różnorodne kolory - w takiej formie z pewnością spodobają się każdemu maluchowi. Mamy również propozycję dla najmłodszych dzieci, które są szczególnie wrażliwe. Gryzaki dla dziecka, u którego ząbkowanie sprawia bardzo dużo trudności, powinny być wykonane z miękkich tkanin. Tego typu zabawki zazwyczaj mają postać przytulanek lub książeczek.

 


Ukojenie dla swędzących dziąseł i zabawa w jednym, czyli grzechotko-gryzaki


Pomysłów na zabawki dla niemowląt jest wiele. Warto jednak wybrać praktyczne modele, które oprócz zapewnienia zabawy spełniają także inne funkcje. Grzechotka dla niemowlaka wykonana z bezpiecznych materiałów może być doskonałą alternatywą zamiast gryzaka. Wybierając odpowiedni model, trzeba zwrócić uwagę, aby zabawka była interesująca dla maluszka, przyciągała jego wzrok i uwagę. Tylko wtedy dziecko będzie chętnie z niej korzystać. Wśród zabawek dla niemowlaka musi się też znaleźć grzechotka do wózka. Ważne jest, aby wybierać zabawki dopasowane do wieku, możliwości i umiejętności swojego dziecka.

 


Rodzaje grzechotek-gryzaków - na jakie się zdecydować i czym się kierować podczas wyboru?


Każdy z modeli gryzaków lub grzechotek dostępnych na rynku różni się od siebie materiałem, z jakiego został wykonany. Wyróżniamy gryzak logopedyczny, który ma za zadanie wspierać działania terapeutyczne. Jednak, aby prawidłowo spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane do potrzeb dziecka. Warto po nie sięgnąć w momencie, gdy pragniemy, aby nasze dziecko ćwiczyło mobilność ruchów języka, uczyło się gryźć i żuć. Innym polecanym gryzakiem jest grzechotka dla niemowląt, która poprzez zabawę dostarcza mu dodatkowych atrakcji i radości. Grzechotki i kolorowe gryzaki dla dziecka stymulują zmysł wzroku, a tym samym wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. W szczególności grzechotki działają dodatkowo pozytywnie na zmysł słuchu, ucząc rozróżniania dźwięków. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!