Gryzaki silikonowe


Ząbkowanie to trudny okres w życiu całej rodziny. Maluszek dużo się ślini, a ból z tym związany daje o sobie znać o każdej porze dnia i nocy. Dziecko jest wtedy marudne i wymaga szczególnej opieki. Rodzice pragną pomóc swojemu dziecku, dlatego niezawodnym sposobem na walkę z wyrastającymi ząbkami są zabawki w postaci gryzaków. Warto mieć pod ręką kilka różnych modeli dostosowanych do wieku dziecka. Zachęcamy do zapoznania się propozycjami od Akuku!


Gryzaki silikonowe dla niemowląt — bezpieczne gryzienie


Nasze gryzaki silikonowe dla niemowląt spełniają wszystkie podstawowe normy bezpieczeństwa. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są w pełni bezpieczne, nie są szkodliwe dla zdrowia i nie wywołują alergii. Warto wybrać zabawki, które są wykonane z miękkiego tworzywa, dzięki czemu podczas gryzienia łagodzą opuchnięte dziąsła. Najlepsze są gryzaki wykonane z silikonu spożywczego. Oprócz tego warto również wybrać taki kształt, aby był odpowiednio dostosowany do wieku dziecka, nie może mieć więc żadnych ostrych zakończeń. Gryzaki od Akuku są wykonane z materiałów odpornych na przegryzienie i są w pełni bezpieczne dla najmłodszych.

 


Ulga przy ząbkowaniu, czyli silikonowe gryzaki idealne na swędzące i bolące dziąsła


Każde dziecko musi przejść przez ten trudny okres, jakim jest ząbkowanie. U niektórych niemowlaków pojawianie się ząbków przebiega łagodniej, a u innych występują silne dolegliwości bólowe i swędzenie dziąseł. Pomocny w tym czasie jest silikonowy gryzak, który uśmierza ból. Oprócz tego gryzaki mają też wiele innych zalet, poprawiają koordynację ruchową, dzięki czemu maluszek będzie sobie coraz lepiej radził w chwytaniu i przekładaniu przedmiotów z ręki do ręki. Ponadto gryzak jest doskonałą alternatywą w walce z niechcianymi nawykami jak np. wkładanie palców do buzi. Dziecko zajmie się ssaniem i gryzieniem swojej ulubionej zabawki, a rodzice będą spokojniejsi i nie będą się martwić. Tego typu akcesoria mają również właściwości ortodontyczne i zapobiegają powstawaniu wad zgryzu u maluchów.

 


Ulubione kształty i kolory — na jakie silikonowe gryzaki się zdecydować?


Najlepsze gryzaki to akcesoria przede wszystkim bezpieczne dla dzieci akcesoria i wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów. Modele przeznaczone dla niemowląt posiadają różne powłoki i kształty. Wyróżniamy również modele z rączką umożliwiające wygodne trzymanie zabawki. Silikonowe gryzaki lepiej spełniają swoją funkcję po schłodzeniu w lodówce, dodatkowo bardzo proste jest utrzymanie ich w czystości. Po każdym użyciu wystarczy jedynie gryzak przemyć pod bieżącą wodą z wykorzystaniem mydła dla dzieci. W ofercie Akuku można znaleźć sprawdzone gryzaki, z których ucieszy się każde dziecko. Występują one w postaci zwierzaków, owoców czy innych interesujących dzieci figur geometrycznych, a nawet można znaleźć produkty z postaciami z bajek. Dostępne są również gryzaki silikonowe z grzechotką lub piszczałką, które mają za zadanie stymulować rozwój słuchu u dziecka. Zachęcamy do zaznajomienia się z całą ofertą marki Akuku.