Gąbki do kąpieli niemowląt


Wielu rodziców odczuwa strach przed pierwszą kąpielą swojego dziecka, a w głowie pojawia się obawa, że można maluchowi zrobić krzywdę. Najwięcej trudności sprawia im dokładne umycie dziecka, a przede wszystkim jego fałdek skórnych. To w nich gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń, które mogą powodować wystąpienie nieprzyjemnych otarć i podrażnień. W Akuku oferujemy odpowiednie akcesoria, które ułatwią to zadanie. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich produktów z naszego bogatego asortymentu!

 


Gąbka do kąpieli niemowląt — dlaczego warto z nich korzystać?


Większość rodziców preferuje mycie dzieci przy użyciu gąbki kąpielowej lub inne myjki. Jej wybór powinien być jednocześnie wygodny dla rodziców, ale także przyjemny dla dziecka. Warto zaznaczyć, że gąbka do wanny dla niemowląt znacznie ułatwia oczyszczenie jego delikatnej skóry bez jej podrażnienia. Pomaga dotrzeć w trudniej dostępne miejsca. Trzeba pamiętać, że gąbki dla dzieci do kąpania nie mogą być używane przez inne osoby. Muszą być też dokładnie wypłukiwane i dobrze osuszane, a także warto je wymieniać przynajmniej raz w miesiącu.  

 


Właściwości standardowych gąbek i gąbek frotté — jakie wybrać?


Niezastąpiona jest gąbka do kąpania noworodka, która została wykonana z wysokiej jakości miękkiej bawełny frotté. Można ją spotkać w formie zwykłej gąbki lub pod postacią rękawicy, która jest bardzo wygodna podczas kąpieli, jak również w trakcie codziennej pielęgnacji rączek lub buzi. Bawełna frotté doskonale absorbuje wodę i znakomicie wchłania wilgoć, nie podrażniając przy tym skóry dziecka. Gąbka do kąpieli dziecka z frotté jest niezwykle miękka i puszysta, dzięki niej kąpiel staje dużo przyjemniejsza.

Dobrym wyborem są również standardowe myjki, które są wyjątkowo miękkie i pozwalają na dokładne rozprowadzenie płynów do mycia po całym ciele. To idealny produkt dla noworodka, którego skóra jest jeszcze niezwykle wrażliwa. Tego rodzaju gąbki dla dzieci do kąpania mają z reguły zaokrąglony kształt, a ich dużym plusem jest szybkie schnięcie, co zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów.

 


Przyjemniejsza kąpiel niemowlęcia przy pomocy gąbek do kąpieli


Dla wielu dzieci, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, kąpiel jest dość stresująca. Rodzice, żeby temu zapobiec, muszą się postarać i stworzyć w wannie mini plac zabaw. Pomóc w tym mogą róże zabawki, kaczuszki, piłeczki, a także kolorowa gąbka do wanienki dla niemowlaka, która z pewnością zainteresuje maluszka. Dzięki temu wieczorne mycie stanie się fascynującą przygodą. Wśród akcesoriów ułatwiających kąpiel niemowląt dużą popularnością cieszą się mata lub materacyk do wanienki. Sprawiają, że dziecko leży stabilnie i ma poczucie bezpieczeństwa, ponieważ czuje oparcie dla pleców. Dzięki temu rodzice również nie muszą obawiać się, że nie będą w stanie utrzymać ruchliwego maluszka. Odpowiednio wyprofilowane gąbki sprawiają, że malec nie będzie się zsuwał, a osoba myjąca może swobodnie sięgnąć po niezbędne akcesoria. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich produktów Akuku!