Kompres żelowy na gorączkę i bóle A0250

Kompres ten zapewnia pierwszą pomoc i pociesza w przypadkach niezagrażających życiu i zdrowiu. Z jednej strony pokryty przyjemną w dotyku tkaniną.

Zastosowanie: na zimno przy: skręceniach, stłuczeniach, ukąszeniach przez owady, opuchliznach, podrażnieniach po kąpielach słonecznych, bólach głowy, gorączce. Na ciepło przy: bólach mięśni, brzucha, wszelkich urazach i bólach bez opuchlizny, na zmarznięte ręce i stopy.

Uwaga: W razie potrzeby zaleca się najpierw zastosować środek antyseptyczny, a następnie przyłożyć okład w miejscu bólu na kilka minut.

Instrukcja bezpieczeństwa: kompres może być przygotowany do użycia w kuchence mikrofalowej lub zamrażarce według poniższych zaleceń:

- kuchenka mikrofalowa – podgrzewać okład przez maksymalnie 20 sekund na mocy 700 Watt, nie przykrywać okładu w czasie podgrzewania
- zamrażarka – wkładać okład do zamrażarki na maksymalnie 5 minut.

Czyścić powierzchniowo za pomocą gąbki z dodatkiem delikatnego środka myjącego.

Ostrzeżenie! Zawsze należy sprawdzić temperaturę okładu po wyjęciu z kuchenki mikrofalowej lub zamrażarki przykładając do własnej dłoni zanim zostanie przyłożony do bolesnego miejsca dziecka. Zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura może spowodować problemy ze skórą. Okład przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Okład nie jest zabawką i musi być zawsze używany podczas nadzoru osoby dorosłej. W razie jakichkolwiek obaw o zdrowie dziecka należy skonsultować się z lekarzem. Przed użyciem należy upewnić się, że okład jest czysty i nieuszkodzony.

Kompres nie zawiera substancji toksycznych. Całkowicie wolny od bisfenolu A (0% BPA).