Sztućce dla dzieci


Przystępując do rozszerzania diety, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do karmienia, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort zarówno maluchowi, jak i rodzicom. Wśród nich oprócz miseczki, talerzyka czy śliniaczka powinny znaleźć się silikonowe sztućce dla dzieci. Odpowiednio dobrane zachęcą dziecko do samodzielnego jedzenia i pozwolą wypracować prawidłową technikę karmienia. Na naszej stronie internetowej akuku.com.pl znajdziesz funkcjonalne łyżeczki silikonowe dla dzieci, które ułatwią rozszerzanie diety niemowlaka. Występują w kilku wariantach kolorystycznych, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego. Serdecznie zapraszamy!


Bezpieczne i delikatne łyżeczki silikonowe


Wygodne w użyciu łyżeczki silikonowe dla niemowląt są świetnym wyborem w momencie, gdy dziecko rozpoczyna naukę samodzielnego jedzenia. Ciekawy design sztućców oraz przyjemna w dotyku struktura zachęca maluszka do wkładania łyżeczki do buzi i poznawania nowych smaków. Dzięki temu, że tworzywo użyte do produkcji jest sztywne, a jednocześnie posiada idealnie wygładzone brzegi bez ostrych zakończeń, rodzic nie musi martwić się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Łyżeczka wykonana z silikonu sprawdzi się też jako łyżeczka dla niemowlaka od 4 miesiąca. Warto pamiętać, że silikonowe sztućce dla dzieci to nie zabawka i nadają się tylko do karmienia pod nadzorem osoby dorosłej. Nie mogą służyć jako gryzak. Jeżeli zdarzy się, że silikonowa łyżeczka zostanie uszkodzona, bezwzględnie należy wymienić ją na nową, aby nie narazić malucha na niebezpieczeństwo.

 


Łatwiejsza nauka samodzielnego jedzenia dzięki łyżeczkom silikonowym


Zwykłe metalowe lub plastikowe sztućce o ostrych krawędziach mogą podrażniać wrażliwe dziąsła maluchów. Silikonowe sztućce dla dzieci zapobiegają tym problemom. Ponadto odpowiednia wielkość i specjalnie dobrany kształt trzonka oraz miseczki łyżki ułatwia podawanie pokarmów przez rodzica, a także zachęca malca do samodzielnego jedzenia pierwszymi sztućcami. Dzięki łyżeczce silikonowej dla dzieci dbasz również o to, aby technika karmienia była prawidłowa od samego początku rozszerzania diety. Bez wątpienia nauka korzystania ze sztućców ma pozytywny wpływ rozwój malucha: jego prawidłowy zgryz oraz na późniejszy prawidłowy rozwój aparatu mowy dziecka. Dzięki silikonowym łyżeczkom Akuku nauka samodzielnego jedzenia jest zdecydowanie łatwiejsza!

 


Kolorowe łyżeczki silikonowe dla kształtowania właściwych umiejętności


Nauka jedzenia pierwszą łyżeczką to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka, rozpoczynający wiele dynamicznych zmian. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, przygotowaliśmy łyżeczki w różnych wariantach kolorystycznych m.in. różowe i niebieskie. Z pewnością każdy znajdzie u nas łyżeczkę do karmienia, która przypadnie do gustu maluszkowi. Zadbaliśmy również o to, aby każde karmienie było bezpieczne i wygodne. Dlatego też materiał, z jakiego zostały wykonane silikonowe sztućce dla dzieci jest całkowicie wolny od bisfenolu A oraz szkodliwych ftalanów. Dopuszczalne jest też mycie ich w zmywarce, ale należy pamiętać, aby nie poddawać łyżeczek sterylizacji. W ofercie posiadamy także różnorodne naczynia oraz inne niezbędne akcesoria do karmienia niemowląt i starszych dzieci. Możesz wybierać między innymi pośród różnych modeli kubków, miseczek, talerzyków, śliniaków i samodzielnie stworzyć zestaw, który sprawi, że każdy maluch będzie uśmiechnięty i najedzony. Nasze produkty pokochały dzieci oraz rodzice. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem Akuku!