Grzechotki


Oryginalne grzechotki dla dziecka sprawiają dużo radości nie tylko maluszkom, ale również rodzicom. Klasyczne i ponadczasowe zabawki są doskonałym pomysłem na prezent na każdą okazję. Wyróżniamy modele przeznaczone dla chłopców w postaci samochodzików oraz grzechotki dla dziewczynki, które są różowe lub kształtem przypominają lalkę. W naszym asortymencie dostępne są kolorowe zabawki, które wydają ciekawe dźwięki wprawiające maluszka w dobry nastrój. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akuku!


Grzechotki — pierwsze zabawki dziecka


Wśród pierwszych zabawek Twojego maluszka z pewnością znajdzie się grzechotka, która stymuluje prawidłowy proces jego rozwoju i pobudza jego ciekawość. Grzechotka dla niemowlaka ma wiele zastosowań. Sprawdzi się zarówno w wózku, jak i w samochodzie, przywieszona do fotelika. Może być pluszowa, edukacyjna lub kolorowa. Na szczególną uwagę zasługują gryzaki wodne i silikonowe, które dodatkowo przyjemnie chłodzą dziąsła. W pierwszych miesiącach życia nie ma potrzeby, aby dzielić zabawki na te przeznaczone dla dziewczynek czy chłopców. Najważniejsze, aby były bezpieczne dla malucha i stworzone z miękkich materiałów, odpornych na uszkodzenia. Muszą być też lekkie, miękkie oraz wygodne do trzymania. Najlepsza grzechotka dla dziecka w jego pierwszych miesiącach życia to taka, która posiada jak najwięcej kolorów, dzięki którym maluch ćwiczy rozpoznawanie obrazu.

 


Kolorowe grzechotki — pomoc w rozwoju dziecka


Grzechotki są nie tylko zabawką, ale pomagają dziecku zdobyć wiele umiejętności. Rodzice lub opiekunowie, trzymając grzechotkę w ręce, zachęcają maluszka do nauki obserwowania, co skutkuje u noworodka rozwój spostrzegawczości i wodzenia wzrokiem. Warto wybierać kolorowe modele, które zainteresują i przyciągną jego uwagę. Ponadto takie zabawki uwrażliwiają maluchy na dźwięki. Grzechotki dla niemowląt są odpowiednio przystosowane dla malców, uczą chwytania i pozwalają poznać zróżnicowane faktury. Wybierając zabawkę dla najmłodszych pociech, trzeba zwrócić uwagę, z jakich elementów się składa oraz jakich materiałów użyto do jej produkcji. Muszą być one wykonane z miękkich tworzyw, które dziecko może swobodnie włożyć do buzi bez ryzyka zranienia się.

 


Na jakie grzechotki się zdecydować i jak wybrać najlepsze?


Wybór grzechotki dla dzieci nie jest do końca taki prosty, jakby się mogło wydawać. Zabawka dla niemowląt musi być lekka, aby dziecko mogło potrząsać zabawką i cieszyć się z dźwięku, jaki się z niej wydobywa. Doskonałą propozycją są gryzaki i grzechotki w kontrastowych kolorach. Tego rodzaju produkty zachęcają do zabawy i dbają o prawidłowy rozwój zdolności poznawczych. Gryzaki są niezastąpione w przypadku, gdy rozpoczyna się u malucha ząbkowanie, ponieważ pomagają w łagodzeniu dolegliwości bólowych.

Kolejną niezbędną zabawką jest grzechotka do wózka, która sprawdzi się przede wszystkim wśród rodziców, których dzieci nie przepadają za spacerami w gondoli. Wisząca zabawka stymuluje rozwój jego zmysłów, a dzięki poruszającym się elementom spacer staje się dużo przyjemniejszy. W katalogu produktów Akuku znajdziesz wiele ciekawych, a przede wszystkim bezpiecznych grzechotek dla Twojego dziecka — zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.