Gryzaki wodne


Każdy z maluchów przeżywa ząbkowanie w inny sposób. Część dzieci boryka się ze swędzeniem dziąseł, a innym dolegliwości bólowe dokuczają na tyle, że swój dyskomfort okazują stałym płaczem. Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku w walce z bólem, zadbaj o to, aby miało pod ręką odpowiednią zabawkę. Wiele rodziców zastanawia się, jaki gryzak wodny wybrać. Wykonany z przyjemnego tworzywa produkt idealnie sprawdzi się w łagodzeniu dolegliwości i przyniesie dziecku ulgę w ząbkowaniu. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem Akuku!

 


Gryzaki wodne — czym są?


Gryzak wodny to wielofunkcyjna zabawka polecana ze względu na charakterystyczną budowę, która została przystosowana do buzi dziecka. Nie zranią maleństwa ani nie przyniosą szkód, ponieważ wykonane zostały z bezpiecznych materiałów. Wewnątrz znajduje się woda destylowana, a w niektórych modelach można ją spotkać z dodatkiem kolorowych barwników spożywczych, dzięki którym zabawka zyskuje atrakcyjny wygląd. Ze względu na jej wypełnienie można ją schłodzić w lodówce, a następnie podać dziecku jako gryzak chłodzący. Zadaniem zabawki jest masowanie dziąseł i ich delikatne znieczulenie, zwłaszcza jeśli gryzak jest chłodny (zimno obkurcza naczynia krwionośne). Ponadto gryzaki wodne wspomagają koordynację wzrokowo-ruchową, a także mają pozytywny wpływ na rozwijanie motoryki małej u maluszków. Na naszej stronie można znaleźć szeroki wybór gryzaków w postaci zwierzątek, owoców, figur geometrycznych, kółeczek czy domków.

 


Idealne rozwiązanie na swędzące dziąsła — wodne gryzaki na ząbkowanie


Pojawienie się pierwszych ząbków u dziecka następuje już mniej więcej w 6 miesiącu życia. W momencie, gdy rozpoczyna się proces ząbkowania, dziecko zaczyna wszystko wkładać do buzi. W związku z tym warto już wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki, które przyniosą ulgę w tym ciężkim dla niego okresie. Na rynku istnieje bardzo duży wybór gryzaków, a wiele rodziców zastanawia się, czy lepszy będzie gryzak wodny, czy żelowy, a może silikonowy? Wszystkie modele doskonale sprawdzają się w walce z ząbkowaniem. Gryzaki wodne mają jednak przewagę, ponieważ można je schłodzić w lodówce, a tym samym przynoszą większą ulgę.

 


Dlaczego warto podarować dziecku chłodzący gryzak wodny?


Gryzaki pozwalają na łagodniejsze przebrnięcie przez trudny dla wszystkich czas ząbkowania. Warto kupić kilka modeli gryzaków, dzięki temu dziecko będzie miało większy wybór, w przypadku gdy znudzi się jedną zabawką, można mu podsunąć drugą. Najpopularniejszy model to gryzak wodny z uchwytem, który w całości wykonany jest z miękkiego tworzyw wypełnionego wodą. Modele różnią się od siebie wyłącznie kształtem, wielkością i kolorem. Inną propozycją jest grzechotka z gryzakiem — zabawka, która posiada twardy uchwyt i ruchome elementy. Oddziałują one silniej na zmysł słuchu i wzroku, a tym samym wspomagają jego rozwój. Polecamy wybrać również gryzak stworzony z dwóch części, z których jedna jest miękka, a druga plastikowa. Dzięki temu po włożeniu go do lodówki plastikowa rączka nie schłodzi się, a maluszek będzie mógł chwycić przedmiot za jej cieplejszy element.