Termometry kąpielowe


Aby mieć pewność, że woda w wanience dziecka nie jest ani za zimna, ani za gorąca, wykorzystaj termometry kąpielowe Akuku. Znajdziesz je w kilku ciekawych wariantach w katalogach na naszej stronie internetowej oraz u naszych partnerów.


Termometr do kąpieli — idealna temperatura wody do kąpieli i zabawy


Jak upewnić się, że temperatura wody jest idealna dla delikatnej skóry dziecka? Przy pomocy termometru kąpielowego do wanienki! Te, które znajdziesz na stronie akuku.com.pl zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Wyróżniają się żywymi kolorami i atrakcyjnymi kształtami. Są  pozbawione szkodliwej rtęci, a po napuszczeniu wody do wanienki i zmierzeniu jej temperatury mogą posłużyć jako jedna z zabawek. Termometr do kąpieli przede wszystkim ma za zadanie pomóc Ci ustalić, czy temperatura wody jest odpowiednia dla małego dziecka. Niemowlęta odczuwają ją inaczej niż dorośli, dlatego przyrząd ten będzie naprawdę przydatny. Dzięki niemu temperatura wody będzie idealna zarówno do kąpieli, jak i do zabawy, a kąpiel stanie się powodem do uśmiechu zadowolonego malucha.

 


Kolorowe dodatki do wanny, czyli zalety termometrów kąpielowych


Czy lepiej wybrać termometr do wanienki naklejany, czy pływający? Oba mają swoje zalety. Jeśli kąpiesz noworodka, który nie reaguje jeszcze na otaczające go przedmioty, możesz zdecydować się na termometr do wanienki naklejany. Przyczepisz go na ścianie wanienki i w każdej chwili będziesz w stanie skontrolować temperaturę wody. Chociaż kąpiel tak małego dziecka i tak nie powinna być zbyt długa, w porę zauważysz, czy temperatura za bardzo nie spadła.

Pływające termometry kąpielowe doskonale sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które wykazują już zainteresowanie kolorowymi zabawkami w wodzie. Gdy upewnisz się już, że woda jest odpowiednio ciepła, możesz dołączyć go do innych zabawek towarzyszących maluchowi podczas kąpieli. Termometry kąpielowe Akuku, dzięki atrakcyjnym wzorom sprawdzą się w tej roli doskonale i zagwarantują dziecku wiele radości.

 


Jaka jest idealna temperatura wody do kąpieli niemowlęcia i dlaczego jest to tak ważne?


Termometr do kąpieli jest nie tylko jednym z wielu akcesoriów dla dziecka. Pozwala on jeszcze lepiej zatroszczyć się o bezpieczeństwo niemowlęcia. Odpowiednia temperatura wody jest niezwykle ważna, aby kąpiel nie sprawiała maluchowi dyskomfortu. Najlepiej, jeśli temperatura podczas kąpieli niemowląt wynosi 35-38°C. Wówczas woda nie będzie parzyć ani przesuszać wyjątkowo wrażliwej skóry dziecka. Kąpiel nie narazi go również na przeziębienie. Decydując się na termometry kąpielowe Akuku nie musisz jednak pamiętać dokładnych liczb. Skala została przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych i oznaczona jest kategoriami: kąpiel zimna, kąpiel ciepła, kąpiel gorąca. Wystarczy Ci więc tylko chwila, by upewnić się, że Twoje dziecko w pełni będzie mogło się nią cieszyć.

Jaki termometr do wody wybrać? Taki, który najbardziej Ci się podoba! Kolorowe, atrakcyjne wzory termometrów kąpielowych, które znajdziesz w naszej ofercie, pomogą Ci zadbać o idealną kąpiel Twojego dziecka w całkowicie bezpieczny sposób.