Kubki do spłukiwania głowy


Jeżeli mycie włosów jest dla Twojego dziecka stresujące, wypróbuj kubki do spłukiwania głowy. Pozwolą one szybko i wygodnie spłukać szampon z włosów bez ryzyka podrażnienia oczu dziecka. Znajdziesz je oczywiście w naszej ofercie na stronie internetowej. Zachęcamy do przyjrzenia się całemu katalogowi produktów oraz do zakupów u naszych partnerów handlowych.


Kubki do spłukiwania głowy — mycie głowy bez łez


Pieniący się szampon i woda wdzierająca się do oczu mogą wywoływać u niemowląt strach. Aby kąpiel przebiegała bez łez, warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Doskonale sprawdzi się w tej roli kubek do spłukiwania włosów. Dzięki niemu nie narazisz dziecka na stres związany z nagłym szokiem, który czasem towarzyszy polewaniu wodą prosto z kranu. Kubek do płukania głowy pozwoli Ci ochronić twarz dziecka przed oblaniem oraz wybrać optymalną temperaturę wody. Dzięki temu kąpiel będzie zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka przyjemnością oraz okazją do zabawy, a nie przykrą koniecznością.

 


Zalety kubków do spłukiwania głowy


Jak wszystkie akcesoria dla dzieci w ofercie Akuku, kubek do spłukiwania włosów został stworzony tak, aby zapewnić maksymalny komfort dzieciom i rodzicom. Poręczny kształt i elastyczny silikon pozwolą Ci dopasować go do kształtu głowy malucha i jego potrzeb. Dwie komory, w jakie wyposażony jest kubek do mycia włosów, sprawiają, że masz pełną kontrolę nad strumieniem wody. Przednia komora rozprowadza wodę po bokach głowy, a tylna spłukuje szampon z góry głowy i jej tylnej części. Ani jedna kropla nie dostaje się w ten sposób do oczu dziecka. Również nosek i buzia będą bezpieczne i dziecko nie połknie ani nie zachłyśnie się wodą z szamponem. Korzystanie z kubka do mycia włosów da Ci również większą swobodę. Ułożenie kranu lub słuchawki prysznicowej nie będzie już ograniczać pozycji dziecka i będziecie mogli znaleźć taką, która będzie dla niego najwygodniejsza. Kubeczek do mycia włosów Akuku jest oczywiście wykonany z całkowicie bezpiecznych i trwałych materiałów.

 


Jak często myć głowę dziecka i dlaczego warto korzystać z kubeczka do spłukiwania głowy?


Sam kubek do płukania głowy nie wystarczy, aby prawidłowo zadbać o higienę włosów dziecka i komfort podczas kąpieli. Należy pamiętać o tym, aby włosy niemowlęcia myć nie częściej niż raz na dwa dni, ale nie rzadziej niż raz w tygodniu. Delikatna skóra głowy jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia, dlatego nie można narażać jej na zbyt częsty kontakt z kosmetykami. Oczywiście należy dobrać również szampon odpowiednio dostosowany do potrzeb maleństwa. Dodatkową zaletą będzie jego przyjemny zapach i formuła, która nie szczypie w oczy. Kubek do spłukiwania włosów będzie wówczas doskonałym dodatkiem, który zminimalizuje ryzyko nieprzyjemnych sytuacji podczas kąpieli. Woda z pianą z szamponu nie będzie miała żadnego kontaktu z oczami, nosem i buzią dziecka.


Kubki do spłukiwania głowy pozwolą Ci oswoić dziecko z kąpielą i myciem głowy. Za ich pomocą zminimalizujesz ryzyko kontaktu piany z szamponu z oczami i szoku pod wpływem silnego strumienia wody. Zarówno kubki do spłukiwania włosów, jak i inne pomocne podczas kąpieli produkty znajdziesz na stronie akuku.com.pl.