Zestawy do pielęgnacji niemowląt


Opieka nad noworodkiem jest naprawdę wymagająca, lecz gotowe zestawy do pielęgnacji niemowląt mogą znacząco ją ułatwić. Specjalnie wyselekcjonowane akcesoria, które znajdziesz na naszej stronie internetowej akuku.com.pl, zakupisz u naszych partnerów.


Zestawy do pielęgnacji niemowląt — niezbędne akcesoria od pierwszych dni życia dziecka


Samodzielne przygotowanie wyprawki dla noworodka jest niezwykle trudnym zadaniem. Już od pierwszych dni życia potrzebne Ci będzie wiele akcesoriów, które pozwolą zadbać o maleństwo. Aby łatwiej było Ci się przygotować do nowej roli, u nas znajdziesz gotowy zestaw do pielęgnacji paznokci dla niemowląt w kilku wariantach. Zawiera on wszystkie niezbędne do obcinania paznokci przybory. Są one oczywiście dostosowane do potrzeb dzieci już od pierwszych dni ich życia. Lekko zaokrąglone kształty i niewielki rozmiar akcesoriów czynią je bezpiecznymi dla maluszka.

 


Co znajduje się w zestawie do pielęgnacji niemowląt?


Niezależnie od tego, jaki zestaw pielęgnacyjny dla niemowląt chcesz wybrać, zwróć uwagę na to, co się w nim znajduje. Jeśli zależy Ci jedynie na zestawie do pielęgnacji paznokci dla niemowląt, powinien zawierać on nożyczki, cążki czy pilniczek. Cążki muszą być oczywiście odpowiednio małe, aby dopasować się do drobnych paznokci dziecka. Nożyczki, aby były bezpieczne dla cienkich paznokietków noworodka, zostały wyposażone w cienkie metalowe ostrza i zaokrąglone krawędzie. W naszych zestawach znajdziesz różne rodzaje pilników: szklane, metalowe i papierowe. To, które wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Dla bardzo małych dzieci o delikatnych paznokciach polecamy jednak szczególnie wersję szklaną.


W ofercie Akuku znajdziesz również większy zestaw pielęgnacyjny dla niemowląt, dzięki któremu zadbasz nie tylko o wygląd i kondycję paznokci dziecka, ale także o jego włosy. Tego typu zestawy wyposażone są dodatkowo w szczotkę z miękkiego włosia i grzebień dostosowany dla dzieci. Proponujemy także zestaw higieniczny dla noworodka, który oprócz powyższych elementów, zawiera też gruszkę do udrażniania dróg oddechowych oraz czyszczenia uszu. Wszystkie te akcesoria zapakowane zostały w poręczną kosmetyczkę lub praktyczne pudełeczko.

 


Jak obcinać paznokcie niemowlętom?


Zestaw do pielęgnacji paznokci dla niemowląt zawiera wszystko to, co jest Ci potrzebne do prawidłowego zadbania o czystość paznokci maluszka. Najpierw delikatnie przytnij paznokcie dziecka nożyczkami lub cążkami, a następnie opiłuj wszystkie pozostałe nierówności pilniczkiem. Mogą one narażać maleństwo na bolesne zadrapania. Powyższe czynności najbezpieczniej wykonywać, gdy dziecko śpi. Pozwala to zminimalizować ryzyko niespodziewanych ruchów malucha, które mogą utrudnić obcinanie i piłowanie paznokci.

Zestawy do pielęgnacji niemowląt pozwolą zatroszczyć się o paznokcie i włosy malucha oraz bezpiecznie przechowywać wszystkie niezbędne do tego akcesoria. Zestawy, które znajdziesz na stronie akuku.com.pl zostały skompletowane tak, aby obcinanie paznokci i czesanie włosów niemowlęcia było jak najbardziej komfortowe.