Szczoteczki do higieny jamy ustnej


Aby zadbać prawidłowo o higienę jamy ustnej najmłodszych dzieci, warto sięgnąć po silikonowe szczoteczki na palec. Mają one naprawdę wiele zalet i pomagają w wytwarzaniu zdrowych nawyków już od pierwszych miesięcy życia. Bezpieczne i wygodne modele Akuku można nabyć u naszych partnerów handlowych.


Silikonowa szczoteczka na palec — pierwsza szczoteczka do mycia ząbków i masażu dziąseł


Silikonowa szczoteczka nakładana na palec pozwala rodzicom niezwykle starannie wyczyścić jamę ustną nawet najmłodszych dzieci. Niewielki rozmiar i wygodny kształt umożliwiają dotarcie do każdego zakamarka buzi dziecka, dzięki czemu usunięte zostają wszystkie resztki jedzenia. Wykonanie z miękkiego silikonu sprawia dodatkowo, że w żaden sposób nie podrażnia się wrażliwych dziąseł. Są więc całkowicie bezpieczne, a samo szczotkowanie jest komfortowe dla dziecka. Podczas ząbkowania, szczoteczka do masażu dziąseł ulży również dziecku w bólu, który często występuje w tym okresie. Dzięki specjalnym wypustkom delikatnie je rozmasujesz, stymulując tym samym wzrost zębów. Może więc posłużyć jako alternatywa dla tradycyjnego gryzaka.

 


Nie tylko czyszczenie ząbków, ale także wsparcie przy ząbkowaniu


Regularne szczotkowanie zębów jest podstawą w zachowaniu higieny jamy ustnej. Wiele dzieci trudno przekonać do tego, że od tej prostej czynności zależy zdrowie ich zębów i dziąseł. Zadanie to będzie jednak o wiele łatwiejsze, gdy maluch będzie uznawał mycie zębów za coś całkowicie naturalnego. Silikonowa szczoteczka do zębów na palec pozwoli Ci oswoić malca z codziennym szczotkowaniem zębów. Modele, które znajdziesz na stronie akuku.com.pl zostały wykonane z niezwykle miękkich, całkowicie bezpiecznych materiałów. Dzięki temu nie zranisz wrażliwych dziąseł niemowlęcia i nie zrazisz go do regularnego dbania o higienę jamy ustnej w przyszłości. Silikonowe szczoteczki na palec Akuku są pozbawione BPA, a ich przechowywanie ułatwi dołączone do zestawu etui. Dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych.

 


Pierwszy krok do nauki dobrych nawyków dzięki silikonowym szczoteczkom na palec


Silikonowa szczoteczka nakładana na palec wbrew pozorom powinna być stosowana już u najmłodszych dzieci. Jeszcze zanim pojawią się pierwsze zęby, warto czyścić nią jamę ustną maluszka. Pomoże to przede wszystkim zatroszczyć się o czystość w buzi dziecka i usunie wszystkie pozostałości jedzenia. Nie mniej ważnym zadaniem, które pełnią silikonowe szczoteczki na palec stosowane przed okresem ząbkowania, jest tworzenie zdrowych nawyków. Dziecko przyzwyczajone od pierwszych miesięcy życia do dbania o higienę jamy ustnej chętniej będzie sięgać po tradycyjne szczoteczki do zębów w przyszłości.

Silikonowe szczoteczki na palec sprawdzą się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim ułatwią zachowanie zdrowej higieny jamy ustnej u najmłodszych dzieci. Posłużą jednak również doskonale jako zastępca gryzaka w czasie ząbkowania oraz pomogą rodzicom w wypracowywaniu zdrowych nawyków u dzieci. Całkowicie bezpieczne szczoteczki na palec z etui w zestawie oraz wiele innych akcesoriów do pielęgnacji niemowląt zakupisz u naszych partnerów.