Fartuszki dla dzieci


Specjalnie z myślą o maluchach, które kochają poznawać nowe smaki i konsystencje w trakcie jedzenia oraz eksperymentować podczas zabawy, stworzyliśmy ochronne fartuszki do kuchni dla dzieci. Zachwycają pięknym i kolorowym designem, skutecznie osłaniają ubranka przed zabrudzeniami różnego pochodzenia, a do tego zapewniają wysoki komfort noszenia, nie krępując swobodnych ruchów. Takie są właśnie fartuszki do jedzenia dla dzieci, które znajdziesz w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem Akuku z tej kategorii!


Fartuszki dla dzieci — śliniaczki do zadań specjalnych


Jedzenie, malowanie farbkami czy zabawa wodą dają dzieciom dużo radości, ale niestety niekiedy przysparzają nowych plam, które są trudne do usunięcia. Chcąc wesprzeć rodziców, w Akuku przygotowaliśmy szeroką selekcję fartuszków dla wyjątkowo ruchliwych i mocno brudzących się maluchów. Produkty te sprawdzą się także jako fartuszek do kuchni dla dzieci nieco starszych, które lubią pomagać swoim rodzicom w przygotowywaniu posiłków. Tego typu zakładane ubranka ochronne sprawdzą się zawsze wtedy, gdy istnieje możliwość ubrudzenia.

 


Śliniaki fartuszki — praktyczne rozwiązanie dla aktywnych maluszków


Fartuszki doskonale chronią dzieci przed zabrudzeniem ubrania, które jest bezpiecznie schowane pod spodem. Świetnie spisują się w czasie posiłków, ale równie dobrze radzą sobie podczas malowania farbkami oraz innych aktywności, podczas których dziecko narażone jest na pobrudzenie. Przy wyborze fartuszka dla malucha warto zwrócić uwagę na bezpieczne zapięcie lub wiązanie. Ważne jest, aby był wykonany z materiałów przyjaznych dla skóry dziecka. Mogą to być fartuszki bawełniane dla dzieci, ale równie dobrze sprawdzi się model wykonany z cienkiego silikonu, pianki EVA bądź odpornej na wszystkie zabrudzenia, łatwej w czyszczeniu gumy. Trzeba jednak pamiętać, aby materiały te nie zawierały szkodliwych związków, które mogłyby powodować podrażnienia lub poważne uczulenia. Wybierając fartuszek do jedzenia dla dzieci, warto wziąć pod uwagę łatwość jego czyszczenia oraz wygodę wiązania. Najłatwiej usuwa się zabrudzenia ze śliskich powierzchni, nieco trudniejsze do utrzymania w czystości są fartuszki materiałowe.

 


Jak wybrać idealny śliniaczek fartuszek dla niemowlęcia?


Fartuszki do jedzenia dla dzieci ze względu na większą powierzchnię chronią ubranko dziecka znacznie lepiej niż tradycyjny śliniak. Zazwyczaj zabezpieczają nie tylko brzuch malucha, ale sięgają aż do kolan. Wystarczy wtedy jedynie podwinąć rękawy i można siadać do wspólnego posiłku. Niektóre produkty z oferty mają dużą, praktyczną kieszeń, do której mogą wpadać resztki jedzenia i okruszki. Inne zaś posiadają długie rękawy, które zabezpieczają także całe rączki malucha. Podczas ich wyboru, warto uwzględnić wiek dziecka. Z reguły im większe i bardziej ruchliwe dziecko, tym skuteczniejszej ochrony będzie potrzebować. Dlatego też w przypadku kilkumiesięcznych niemowląt, które dopiero zaczynają spożywanie pokarmów stałych, warto wybrać model, który w całości wykonany jest z nieprzemakalnego materiału lub podszyty został ceratą. Śliniaki bawełniane lepiej sprawdzą się w przypadku starszych dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Akuku!