Siateczki do karmienia


Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób oswajać dziecko z nowymi produktami spożywczymi i samodzielnym jedzeniem, siateczki do karmienia Akuku będą dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.


Siateczki do karmienia — idealne na początek rozszerzania diety


Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak oswoić maleństwo z nowymi pokarmami. Jeśli maluch do tej pory pił wyłącznie mleko, może być początkowo niechętny do jedzenia za pomocą łyżeczki. Problem ten pomoże Ci rozwiązać siatka do karmienia niemowląt. Stosując ją, w przyjazny sposób oswoisz malucha z nową sytuacją. Sprawdzi się ona również jako gryzak. Siateczka dla niemowląt podczas ząbkowania będzie dla dziecka naprawdę wygodna. W awaryjnych sytuacjach może również zastąpić smoczek. Poręczna konstrukcja siateczek Akuku umożliwia również samodzielne trzymanie ich w rączkach przez dziecko. Nie musisz się również bać o bezpieczeństwo malucha. Nasze siateczki do karmienia posiadają specjalne zabezpieczenia, które uchronią go przed zakrztuszeniem się. Większe kawałki po prostu nie przedostaną się przez siatkę i nie będą mu zagrażać.

 


Pomóż dziecku poznać nowe smaki dzięki siateczkom do karmienia


Silikonowa siatka do karmienia może stać się Twoim największym sprzymierzeńcem podczas uczenia dziecka samodzielnego jedzenia i urozmaicania jego diety. W siatce do jedzenia owoców dla niemowląt bez trudu umieścisz jabłko, banana czy brzoskwinię. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku gotowanych warzyw, takich jak marchewka i ziemniak. Możesz posłużyć się nią nawet w oswajaniu dziecka z ciasteczkami i serem. Kontakt z zupełnie nieznanymi smakami i obcą dla malucha konsystencją pokarmu nie będzie wówczas zbyt szokujący. Swoim kształtem siateczka przypomina smoczek, a materiałem gryzak, z którymi maluch jest zazwyczaj bardzo dobrze obeznany. Siatka do jedzenia dla dzieci zapewnia więc niemowlęciu komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas odkrywania nieznanego. Zagwarantuje mu również mnóstwo radości, gdy będzie mógł samodzielnie czynić postępy. Ty również z dumą będziesz obserwować rozwój dziecka, które będzie się uczyć nowych rzeczy.

 


Od kiedy można podawać dziecku siateczki do karmienia i co powinno się w nich znaleźć?


Siatka do karmienia, którą znajdziesz na stronie akuku.com.pl jest odpowiednia już dla dzieci po 6 miesiącu życia. Jest to równocześnie najlepszy moment na zapoznanie niemowlęcia z nowymi smakami i rozszerzanie jego diety. Podczas zakupów zwróć jednak uwagę na kilka kwestii. Siateczki do karmienia nie mogą przede wszystkim zawierać bisfenolu A, którego szkodliwość wielokrotnie udowadniano. Nie znajdziesz go też w żadnym produkcie z naszego asortymentu. Dobra siatka do karmienia powinna również zawierać w zestawie kapsel, który zabezpieczy ją przed zabrudzeniami. Dzięki temu możesz korzystać z niej nie tylko w domu, ale również podczas odwiedzin u krewnych i znajomych oraz na spacerze. Po skończonym posiłku po prostu nakryjesz kapslem właściwą część siateczki. W opakowaniu powinna również znaleźć się zapasowa siatka, dzięki której łatwiej zachowasz ten przyrząd w czystości. Gdy jedna będzie się suszyć, nakarmisz dziecko przy użyciu drugiej.

Siateczki do karmienia są ogromnym ułatwieniem dla wszystkich młodych rodziców, którzy próbują rozszerzać dietę dziecka. Całkowicie bezpieczne siateczki do jedzenia dla dzieci znajdziesz w naszej bogatej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na naszej stronie internetowej oraz u naszych partnerów.