Kubki niekapki


Szukasz alternatywy dla butelki ze smoczkiem lub bidonu ze słomką? Dobrym rozwiązaniem są kubki niekapki, które po przechyleniu nie uronią ani jednej kropelki napoju. Na stronie akuku.com.pl znajdziesz  kubeczek dla niemowlaka w kilku różnych wariantach. Będzie on doskonały do nauki samodzielnego picia, ale również świetnie sprawdzi się podczas spaceru. Z modelem niekapkiem będziesz mieć pewność, że ubranko i otoczenie pozostanie na pewno suche.


Kubki niekapki — nauka picia w „dorosły sposób” bez bałaganu


Korzystanie ze zwykłych kubków może stwarzać ryzyko zakrztuszenia się, skaleczenia oraz wylania płynu. Kubki niekapki mają specjalną blokadę, która zapobiega wylewaniu się płynu, gdy maluch przechyli kubek. Dzięki temu nie ma obawy, że dziecko zaleje siebie, opiekuna oraz najbliższe otoczenie. Takie rozwiązanie spodoba się wszystkim rodzicom, którzy cenią swój czas i nie lubią niepotrzebnego sprzątania. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada kubek do picia dla niemowlaka! Jeżeli dziecko opanuje kubek niekapek, to w późniejszym etapie będzie mu łatwiej pojąć zasadę picia z klasycznego kubka.

 


Większa samodzielność dziecka dzięki kubkom niekapkom


Oprócz standardowej butelki ze smoczkiem lub bidonu dużym zainteresowaniem cieszy się kubek niekapek. Od kiedy można podawać w nim wodę lub inne napoje? Kubek do picia dla dzieci warto wprowadzić wtedy, gdy dziecko gotowe jest do samodzielnego przyjmowania napojów. Zazwyczaj czas ten przypada na okolice 6 miesiąca, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie i stabilnie siedzieć o własnych siłach i  zaczyna radzić sobie z połykaniem płynów i pokarmów. Warto pamiętać, że dziecko, które ukończy rok, nie powinno już pić z butelki. Dlatego też naukę picia najlepiej rozpocząć znacznie wcześniej. Dla malucha, który dopiero uczy się korzystania z kubka, warto kupić model, który posiada praktyczne uchwyty. Dzięki temu małe rączki lepiej poradzą sobie z jego trzymaniem.

 


Rodzaje kubków niekapków — na jaki się zdecydować?


W sklepach znajdziesz różne rodzaje kubków niekapków. Nie wiesz, jaki kubek dla 6-miesięcznego dziecka wybrać? A może zastanawiasz się który kubek dla 2-latka będzie najlepszy? Niekapki produkowane są zazwyczaj z twardym, miękkim ustnikiem lub bez ustnika. Kubki z miękkim ustnikiem sprawdzą się podczas pierwszych tygodni nauki samodzielnego picia, ponieważ pod względem użytkowana przypominają ssanie z butelki. Jednak bliżej pierwszych urodzin dziecka warto przejść na kubek niekapek z twardym ustnikiem lub nawet bez ustnika, dzięki któremu dziecko odzwyczai się od ssania napojów i podejmie próbę picia. Jest to szczególnie ważne dla prawidłowego rozwoju mowy oraz zachowania właściwej higieny jamy ustnej. Jednak kubek niekapek z miękkim ustnikiem może być nadal użytkowany przez malucha np. na spacerze lub podczas zabawy. U nas znajdziesz naczynia oraz różne akcesoria dla niemowląt i starszych dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego spożywania posiłków. Cechuje je wysoka jakość wykonania, trwałość i niezawodność. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą marki Akuku!