Kubki do karmienia


Jeżeli mama znajdzie się w sytuacji, kiedy okresowo nie może karmić dziecka piersią, przydatny będzie kubek do karmienia. Stanowi on bezpieczną alternatywę dla tradycyjnej butelki. Dzięki niemu kobieta nie musi martwić się, że maluszek zniechęci się do piersi lub zostanie zaburzony jego odruch ssania. W ofercie Akuku prezentujemy naszym Klientom specjalne kubki do karmienia noworodka i niemowlaka, który ułatwią opiekunom podanie pokarmu. Dzięki takim akcesoriom wszystkie maluszki, które nie opanowały jeszcze sztuki picia, będą mogły swobodnie ssać pokarm z kubeczka.


Kubki do karmienia niemowląt — dlaczego warto z nich korzystać?


Kubki do karmienia niemowląt są doskonałą alternatywą dla klasycznego karmienia piersią. To szczególnie istotne, gdy mama decyduje się na podawanie sztucznego mleka lub chce rozpuścić w butelce lekarstwo dla maluszka. W przypadku niektórych dzieci i niemowląt karmionych piersią, kilkukrotne podanie pokarmu za pomocą butelki mogłoby zrobić spore zamieszanie. Dlatego, jeżeli matka okresowo nie może lub nie chce karmić piersią, musi zostawić dziecko pod opieką innej osoby lub pediatra zaleci dokarmianie maluszka, wtedy warto sięgnąć po kubek do karmienia noworodka i niemowląt. Pozwala on na bezpieczne podanie płynu dzieciom w każdym wieku, a nawet tym, które nie potrafią jeszcze samodzielnie pić.

 


Kiedy zacząć korzystać z kubeczka do karmienia?


Noworodki i niemowlaki nie umieją pić z otwartego kubka, jednak ze specjalnego modelu do karmienia można zacząć korzystać już od pierwszego dnia życia. Taki kubeczek sprawdzi się u maluszków, które uczą się prawidłowego ssania lub w piersiach mamy nie pojawiła się jeszcze wystarczająca ilość mleka. Kubeczek dla noworodka pozwala na skuteczne karmienie bez ryzyka wystąpienia zaburzenia odruchu ssania. Dzięki temu, że nasadka posiada specjalny kształt, ułatwia dopasowanie jej do małych ust. Po napełnieniu kubka płynem należy oprzeć go na dolnej wardze dziecka, tak aby maluch objął nią brzeg. Wtedy wystarczy, że delikatnie ściśniesz kubeczek i przechylisz go tak, aby dziecko swobodnie ssało pokarm. Podczas karmienia należy pamiętać też, aby trzymać dziecko w pozycji półpionowej, która zapobiegnie ewentualnym zakrztuszeniom. Nie należy też wlewać pokarmu do buzi dziecka.

 


Najważniejsze cechy i zalety kubeczków do karmienia


Kubeczek dla niemowląt i noworodków jest zazwyczaj wykonany z miękkiego, przezroczystego tworzywa. Posiada on specjalnie wyprofilowaną krawędź, która umożliwia założenie smoczka na dolną wargę dziecka, ułatwiając w ten sposób pobieranie płynu. Na ściance mieści się również skala, dzięki której można precyzyjnie odmierzyć porcję. Kubeczek do karmienia niemowląt to świetna alternatywa dla klasycznej butelki do karmienia. Podając mleko matki, lekarstwa lub dokarmiając mlekiem modyfikowanym za pomocą kubka, nie zaburza się odruchu ssania i nie zniechęca się dziecka do ssania piersi. W naszej ofercie znajdziesz różne akcesoria do karmienia dzieci w różnym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem marki Akuku!